نظريه‌هاي گرسنگي و تشنگي

مطالب دیگر:
🔗گزارش کارآموزی عمران : برپايی ساختمان مرکزی فرهنگسرا اسکلت بتنی سقف تيرچه سيما🔗بررسی اضطراب و نگراني و تاثير آن در امتحانات دانش آموزان🔗بررسی معماری و بنای امامزاده غلام رسول استان سيستان و بلوچستان🔗بررسی معماری فولدینگ یا معماری نئو باروک🔗بررسی و طراحی و ایجاد یک سایت خبری دانشگاه با ASP و VBScript و DSN و Access🔗بررسي ميزان شيوع كمرويي در دختران دبيرستاني شهرستان شازند🔗بررسی قوانین و ضوابط و صلاحیت دادگاه نظامی ایران🔗بررسی مطالعات حمل و نقل و ترافیک در منطقه 10 شناسایی مشکلات و مسایل شبکه راه ها و سیستم🔗بررسی و طبقه بندی موتورهای القایی – موتورهای القایی تک فاز🔗بررسي و مطالعه تاثير سبكهاي دلبستگي بر رضايت زناشويي زنان متاهل و تجزیه و تحلیل داده ها با استف🔗دانلود طرح توجیهی و کارآفرینی عمل آوري و بسته بندي داروهاي گياهي🔗بررسي تاثیر افسردگي بر افزایش یا کاهش وزن در جوانان🔗بررسی زلزله و مسائل زمين ساختي شهر و منطقه مهاباد🔗بررسي تاثير استرس و اضطراب (تنيدگي) بر افراد سالم و افراد دارای بيماري ميگرن🔗بررسی انواع خمیرهای بیسکویت و میکسرهای مورد استفاده در بیسکویت سازی🔗بررسی احكام روزه و انفاق و ازدواج و طلاق🔗بررسی و معرفی و خواص شیرین بیان🔗بررسی جامع ساختار جامعه شناسی و جغرافیا و آداب و رسوم و بناها و معماری شهر تهران🔗بررسی يك روش مدرن براي آناليز كلاسيك رشد گياهان🔗بررسي و مقايسه اختلال شخصيت ضداجتماعي بين افراد معتاد و غيرمعتاد🔗بررسی و مقایسه بانكداري در سوئيس و ايران🔗بررسی تأثیر و نقش دین بر معماری ایران و بررسي نمونه هاي تأثير دين بر هنر معماری🔗بررسي نقش آهن به عنوان يك فلز كليدي در فرآيند زندگي گياهان🔗حفاظت سواحل و بنادر در برابر امواج و بحثهاي اقتصادي🔗بررسی مهندسي ارزش و نگهداري و تعميرات و كدينگ نرم افزارهاي نگهداري و تعميرات
تحقیق نظريه‌هاي گرسنگي و تشنگي در حجم 18 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با قسمتی از متن زیر:

نظريه‌ي مشوق مثبت

نظريه‌ي مشوق مثبت (براي مثال رولز و رولز[1] 1982) بيشتر داراي شواهدي براي رفتار خوردن مي باشد، نسبت به اينكه شواهدي براي نظريه‌ي نقطه‌ي تثبيت و تعادل حياتي داشته باشد. بر طبق نظريه‌ي مشوق مثبت، سطوح گرسنگي بوسيله‌ي لذت پيش‌بيني شده‌ي خوردن تعيين مي شود. عوامل متعددي بر سطح پيش‌بيني شده‌ي لذت تأثير مي گذارند. اين عوامل ممكن است شامل پيش‌بيني طعم غذا، مدت زمان آخرين بار صرف غذا، وقت روز با توجه به وعده هاي غذايي طبيعي، سطوح قند خون و غيره باشد. به عبارت ديگر، فرآيندهاي فيزيولوژيك پايه و عوامل اجتماعي هر دو در احساس گرسنگي، دخيل هستند.

حمايت قوي براي نظريه‌ي مشوق مثبت بوسيله‌ي راجرز و بلاندل[2] (1980) گزارش شده است. آنها رفتار خوردن موشها را با ارائه‌ي رژيم غذايي معمولي و يك رژيم غذايي با عنوان رژيم غذايي سلف سرويسي كه در برگيرنده‌ي تنوعي از غذاهاي قابل دسترس بود مورد مقايسه قرار دادند. در اين مطالعه، موشهاي برنامه‌ي غذايي سلف سرويس نان و شكلات نيز علاوه بر رژيم غذايي معمولشان دريافت مي كردند.

نتايج چه چيزهايي بودند؟ موشهايي كه برنامه‌ي غذايي سلف سرويس را دريافت

كرده بودند متوسط افزايش 84% را در جذب كالري روزانه نشان مي دادند. 120 روز پس از گذشت برنامه‌ي غذايي جديدشان، به طور متوسط 49% افزايش وزن را نشان دادند. اين يافته ها (اگرچه تنها براساس نتايج حاصله از موشها است) ممكن است در تبيين اينكه چرا افزايش چشمگيري در تعداد افراد چاق و فربه در دنياي غرب بوجود آمده است كمك كننده باشد. آنها پيشنهاد مي كنند كه بخش مهمي از تبيين فوق اين است كه قابليت دسترسي غذاهايي كه رجحانهاي ما را براي مزه‌هاي چربي، قند، يا نمك ارضاء مي كند، ما را براي خوردن بيش از آنچه كه بايد بخوريم تشويق مي كند؛ اين موضوع مساله‌ي مورد انتظار نظريه‌ي مشوق مثبت مي باشد. در مقايسه، نظريه‌ي نقطه‌ي تثبيت يا نظريه‌ي تعادل حياتي نمي توانند به سهولت تبيين نمايند چرا تعداد زيادي از افراد چاق مي شوند.

[1] - Rolls , Rolls

[2]-Rogers , B lundell